Раніше в духовках був лише регулятор нагріву і термометр (і далеко не у всіх духовках). Старі духовки мали зовсім непривабливий вигляд і зовсім не вписувалися в інтер'єр кухні.

Сучасні духовки, особливо популярні моделі, це справжнє диво техніки. До 20 режимів роботи, вибір режиму залежно від ваги продуктів, вже запрограмовані режими для приготування по рецептах. Духовки набули красивого сучасного дизайну. З'явилися вбудовувані моделі.

Що краще електрична або газова духовка?

Питання  непросте, тому детально розглянемо обидва види духовок.

Електрична духовка завжди має більшу функціональність. Електричні духовки легко керуються електронікою, тому мають масу всіляких режимів і можливостей. Найбільший мінус електричних духовок — високе споживання електроенергії. Потужність духовок коливається від 2 до 4 кВт. Процес приготування їжі займає немало часу, тому витрати електроенергії будуть високими. Всі найсучасніші і популярні духовки електричні і, природно, коштують дорожче за газові духовки. Якщо ви можете дозволити собі купити подібне диво техніки, то краще купити саме електричну духовку.

Газова духовка підійде невимогливим хазяйкам. Також хороший вибір для невеликого ресторану або кафе за містом, де не скрізь є можливість забезпечити нормальне споживання для духовки потужністю 2-4 кВт. Тут основний аргумент — економність. У подібній духовці нагрів відбувається соплами такої ж конфорки, як і в газових кухонних плитах, але більшого розміру. Також одна з переваг — такі духовки можуть працювати від газового балона.

Керування духовкою.

Часто використовують терміни незалежне і залежне керування духовкою. Терміни не зовсім зрозумілі і вимагають пояснення.

Залежне управління — це коли духовка стоїть окремо, але управління духовкою здійснюється з вбудовуваної варильної панелі. Духовка як би стоїть окремо, але управління і індикатори знаходяться на варильній панелі. Духовки і варильні панелі одного виробника зазвичай сумісні. Якщо хочете зробити кухню з повністю вбудованою технікою таке залежне управління сповна прийнятно.

Незалежне управління означає, що духовка абсолютно не залежить від іншої побутової техніки і всі елементи управління і індикації знаходяться на духовці.

Розміри духовки

Стандартна ширина духовок 60 см. Рідше зустрічаються моделі 70, 90 і 120 см, які рідко купуються для звичайної кухні.

Перед покупкою продумайте, де Ви зможете встановити духовку. Можливо духовку можливо купити вбудовуваною і встановити поряд з варильною плитою.

Функциональність духовки

Розглянемо, які функції та опції, що може мати духовка, щоб вирішити, чи потрібні вони нам.

    • Висувний візок. Всі хазяйки будуть раді ціїй опції. Можна заглянути в каструлю або перевірити готовність качки не обпалюючи собі руки. Ви просто висуваєте візок з духовки, що набагато зручніше.
    • Холодна дверка духовки. Дверки духовки можуть бути виконані за спеціальною технологією, що не дозволяє їй нагріватися під час приготування їжі. Трохи економиться електроенергія. Можна не боятися випадково обпектися об гарячі дверки духовки (особливо актуально, якщо в будинку діти).
    • Таймер. Дарунок забудькуватим або зайнятим хазяйкам. Також актуально під час приготування їжі до свята, коли доводиться робити багато речей одночасно. Просто ставите таймер, і через заданий час духовка сама вимкнеться. Інколи зустрічається таймер-будильник, який не вимикає духовку, а просто подає звуковий сигнал.
    • Рожен. У духовці може бути знімний рожен для приготування шашликів або курки. Рожен може обертатися електродвигуном, що забезпечить більш рівномірне обсмажування.
    • Гриль. Додаткова функція для приготування їжі зі хрусткою скориночкою. Найчастіше це спіраль гриля, яка вмикається на короткий проміжок часу. Їжа, приготована під грилем набагато смачніша.
    • Автопідпал. Актуальний для газових духовок. Ввімкнули духовку — запалився вогонь. Ті, хто раніше користувався газовою духовкою без автопідпалу оцінять зручність.
    • Программи нагріву духовки. Може бути до 10 різних програм нагріву: нижній жар, верхній жар, інтенсивний нагрів, гриль тощо. У деяких духовках зустрічається функція разморозки продуктів, яка може бути корисна якщо немає мікрохвильової печі.
    • Незабруднювана емаль. Це спеціальна гладка і міцна емаль, стійка до забруднення і пригорання. Духовку з таким покриттям легше мити, вона нечасто вимагає чищення спеціальними засобами. У результаті за такою духовкою легко доглядати.
    • Піролізне і гідролізне очищення. Ця функція характерна для електричних духовок. При піролізному очищенні духовка розігрівається до 300 градусів, завдяки чому всі органічні залишки згорають. При вигоранні природно виділяється неприємний запах і потужна кухонна витяжка не завадить. Також при цьому йде підвищена витрата електричної енергії. При гідролізному очищенні в деко заливається вода і включається нагрів. При цьому жир разом з парою стікає в спеціальний піддон.
    • Жиропоглинаючий фільтрю Встановлюється на задній стінці духовки. Він поглинає жир і запахи, а також захищає вентилятор від забруднення.
    • Конвекція в духовці. Кожна господиня знає, як важливо щоб пиріг пропікався рівномірно і не пригорав. Для більш рівномірної конвекції в духовці застосовують вентилятор. У поєднанні з різними режимами нагрівання примусова конвекція забезпечить більш рівномірний нагрів.

Отже, духовка — це зручний і багатофункціональний пристрій. Вона зможе стати красивою і корисною окрасою вашої кухні. Духовка дозволить господиням повною мірою проявити свою кулінарну майстерність і порадувати близьких смачними стравами. Хороша і багатофункціональна духовка просто необхідна на сучасній кухні!

Адреса

м. Хмельницький

вул. Чорновола, 23

Контактні телефони

(0382) 70-13-54
(067) 349-02-62
(050) 438-34-34

Графік роботи

Пн - Пт:9.00-18.00

Сб:9.00-16.00

Нд:вихідний