Заходи безпеки:

  • перш ніж ввімкнути праску в мережу, слід оглянути його і переконається в справності шнура та вилки;
  • всі роботи з ремонту та чищення праски слід робити тільки при відключеній від мережі прасці;
  • нагріту праска у перервах в прасуванні потрібно ставити в вертикальне положення;
  • не слід допускати попадання вологи всередину праски;
  • для попередження опіків не торкайтеся гарячої підошві, щоб перевірити ступінь її нагрівання;
  • після використання праски слід відключити її від електромережі, вийнявши вилку шнура живлення з електророзетки;
  • не використовуйте праску поблизу або під легкозаймистими предметами, поряд з гардинами і шторами;
  • використовувати і зберігати праску слід в місці, недоступному для малолітніх дітей;

Заборонено:

  • підключати праску до електророзетки, що не відповідає вилці шнура живлення;
  • використовувати для підключення праски в мережу перехідники, подовжувальні шнури і багатополюсні електророзетки — вони можуть викликати загоряння;
  • залишати праску, включеним в електромережу без нагляду;
  • вмикати праску в мережу у випадку, якщо шнур живлення або корпус мають явні пошкодження.

Якщо виникла пожежа:

Перш за все, від'єднайте праску від електророзетки, якщо горіння не припинилося, то накрийте праску мокрою тканиною.

Щоб уникнути отруєння продуктами горіння, негайно видаліть з приміщення всіх людей, не зайнятих ліквідацією загоряння і, в першу чергу, дітей, хворих, престарілих. Одночасно слід повідомити про загоряння в пожежну службу.

Якщо спроби гасіння виявилися безуспішними або в приміщенні створилася небезпечна концентрація диму, обмеження видимості, підвищення навколишньої температури, слід негайно покинути приміщення, щільно зачинити двері, оповістити про пожежу сусідів, допомогти їм евакуюватися, зустріти підрозділи пожежної служби.

Поради щодо прасування

Перед прасуванням посортуйте речі по групах залежно від температури прасування: вовняні, бавовняні тощо.

Праска нагрівається швидше, ніж остигає. Тому починати прасування краще з виробів, що потребують найнижчої температури, наприклад, з виробів із синтетичних тканин, з поступовим переходом на більш високі температури і після того, як згасне індикатор праски.

Для тканин змішаних волокон завжди вибирайте температуру прасування, яка є найменшою для волокон, що входять до складу даної тканини. Наприклад, для тканин, що містять "60% поліестеру і 40% бавовни" необхідно прасування при температурі, вказаній для поліестеру (зазвичай на прасці позначається однією точкою).

Якщо ви не знаєте складу тканини, з якої виготовлено виріб, знайдіть місце, непомітне при носінні. Спробуйте попрасувати це місце при температурі, яку вважаєте найбільш підходящою. Почніть з найбільш низької температури праски.

Оксамит та інші тканини, на яких швидко починають з'являтися лискучі місця, слід гладити праскою тільки в одному напрямку (у напрямку ниток) при слабкому натягу. Не зупиняйте рух праски при прасуванні.

Шовк та інші тканини, що легко піддаються появі лиску, слід гладити праскою з вивороту. Щоб уникнути появи плям не зволожуйте такі тканини.

Щоб поверхня підошви вашої праски завжди залишалася бездоганно відполірованою, ніколи не ставте праску на шорсткі поверхні і не прасуйте металеву фурнітуру, блискавки і гудзики.

Чистимо праску

Іноді в результаті неправильної експлуатації на підошві праски з'являється шорсткий жовтуватий наліт. Він може уповільнювати ковзання праски і залишати плями на тканині. Зняти його можна ватою, змоченою в оцті (для кращого ефекту можна додати до оцту трохи нашатирного спирту). Праска має бути холодною та вимкненою із розетки.

Найпростіший спосіб очистити підошву праски — протерти її бічною наклейкою сірникової коробки (сірою), а потім витерти сухою або вологою м'якою ганчіркою. Праска при цьому може бути як холодною, так і гарячою.

Ви легко і швидко очистите праску, якщо нагрієте її і кілька разів проведете по сухій солі, насипаній на папір. Допоможе і зубна паста: видавіть трохи пасти на вологу ганчірку, почистіть підошву холодного праски, а потім протріть сухою вовняною ганчіркою.

Якщо ви поставили праску на поліетиленовий пакет, дайте їй охолонути і очистіть підошву ацетоном.

Ні в якому разі не можна використовувати для очищення праски наждачний папір — він зробить колись гладку поверхню шорсткою, а це значно ускладнить прасування і з праскою доведеться попрощатися.

Адреса

м. Хмельницький

вул. Чорновола, 23

Контактні телефони

(0382) 70-13-54
(067) 349-02-62
(050) 438-34-34

Графік роботи

Пн - Пт:9.00-18.00

Сб:9.00-16.00

Нд:вихідний