Взагалі водонагрівачі є одними з найнадійніших домашніх приладів. Напевно, тому більшість людей часто сприймають їх як належне і, можливо, поняття не мають, як вони функціонують. Насправді, в їх роботі немає нічого складного. Далі детально розглянемо цей процес.

  • Холодна вода потрапляє у верхню частину бака і тече по пластиковій трубі, яка називається погружною трубою.
  • Занурюючи, труба доставляє холодну воду в нижню частину бака, де знаходяться нагрівачі.
  • Нагрівачі нагрівають воду до необхідної температури.
  • Нагріта вода піднімається у верхню частину бака, звідки і виливається при потреби.
  • Коли з бака витікає гаряча вода, в нього надходить холодна вода, яка буде нагріта.
  • Вода зберігає своє тепло завдяки ізоляційному шару, який знаходиться між баком і зовнішнім простором.

Простіше простого, чи не так? Але весь фокус водонагрівача полягає не в тому, як він нагріває воду, а скоріше в тому, який йому необхідний догляд для довгострокової служби. Завдяки гарному догляду вода завжди буде гарячою, водонагрівач буде працювати безшумно і довго, а комунальні витрати не будуть високими.

Головне, що хотіли б знати всі домовласники — це те, що мається на увазі під «хорошим» доглядом за водонагрівачем. Серед усіх напастей головну загрозу водонагрівачам представляє корозія. Щоб захистити водонагрівач від корозії, система оснащена анодним стрижнем, який притягує корозійні елементи, що оберігає бак від псування. При будь-яких проблемах з анодним стрижнем, у вас, в кінцевому рахунку, закономірно виникнуть великі проблеми з водонагрівачем.

Другий великою проблемою є утворення осаду. Утворення опадів знижує ефективність нагрівачів, тим самим, збільшуючи комунальні витрати. Це також є місцем розмноження бактерій, через які гаряча вода набуває запаху тухлих яєць. І, нарешті, через утворення осаду ваш водонагрівач буде грюкати, як паровий двигун.

Тепер, коли ви знаєте, які проблеми з водонагрівачами можуть виникнути, саме час дізнатися, як їх вирішувати або як їх взагалі запобігти. Далі наведено перелік складових програми по догляду за водонагрівачем.

Анодний стрижень необхідно перевіряти кожен рік або частіше, залежно від того, наскільки жорстка вода у вашому водопроводі. Його можна дістати з верхньої частини водонагрівача. Перед витяганням переконайтеся, що впускний клапан холодної води вимкнений. Якщо стрижень схожий на потертий провід, то його слід замінити. Такі стрижні можна знайти в магазині сантехніки, а замінювати їх, швидше за все, доведеться кожні п'ять років.

Регулярно промивайте бак сильним напором води, щоб позбутися осаду на дні бака. Зробити це можна за допомогою садового шланга, який потрібно приєднати до спускного крану на дні бака, потім відкрийте кран і зачекайте кілька хвилин, поки йтиме вода. Будьте обережними, так як вода, що виливається буде дуже гарячою.

Перевірте занурювальну трубу. Це тонка пластикова трубка, через яку холодна вода потрапляє з отвору, розташованого у верхній частині бака, в зону основи бака. Першою ознакою того, що ваша погружна труба пошкоджена, є раптове перетворення гарячого душу в холодний. Щоб вирішити цю проблему, необхідно відключити подачу холодної води у водонагрівач, прибрати сполучну трубку і замінити зламану занурювальну трубу на нову.

Регулярно перевіряйте регулятор/термостат водонагрівача. Якщо він вимірює температуру водонагрівача неточно, то температура води буде нестійкою. Заміну термостата довірте фахівцю. Перевіряйте клапан скидання тиску і температури кожні шість місяців або близько того, змінюючи положення важеля клапана. Часта перевірка зменшить ймовірність течі, яка може статися через мінеральні або корозійні утворення.

Адреса

м. Хмельницький

вул. Чорновола, 23

Контактні телефони

(0382) 70-13-54
(067) 349-02-62
(050) 438-34-34

Графік роботи

Пн - Пт:9.00-18.00

Сб:9.00-16.00

Нд:вихідний